HetaOni

17. srpna 2013 v 17:53 |  blbosti...
Kdo neslyšel o HetaOni není nejspíš opravdový Hetalista, já jsem se o existenci něčeho takového dozvěděla loňský podzim, prohlídla jsem si pár fanartů, zkoukla pár upoutávek a zjistila jsem, že je to hra, na to abych to zkoumala nějak do hloubky, mi to přišlo moc komplikované a moc usuk (odhadem z fanartů), takž jsem HetaOni nadále ignorovala. Až do teď. Jelikož mám totiž neodolatelnou a velice nezdravou touhu prozkoumat celý hetalia fandom zkusila jsem se na HetaOni podívat blíž...


Příběh: Pukud si nechcete kazit překvapení ze hry nečtěte... i když stejně z toho moc nepochopíte...

Všechno to začíná po Světovém setkání, kdy se Veneziano, Německo, Japonsko a Prusko vydají hledat strašidelný zámek, o kterém slyšeli spoustu zvěstí a ten najdou - tak začíná hra. Po nich se tam pak objeví i Spojenci a Kanada a stejně jako Osa před nimi (i když se to tak jeví kvůli časovému paradoxu, Spojenci byli uvnitř dřív) vejdou dovnitř, ven ovšem už tak snadno nemůžou. Později tam přicházejí i další jako Romano a Španělsko , ale i oni uvíznou zamčení uvnitř.
Začnou se tam objevovat podivní Cizinci, nápadně podobní Tonymu, kteří se nechovají zrovna přátelsky, jednotlivé postavy začnou náhle mizet a brzy přijdou na časové nesrovnalosti a pomíchané vzpomínky, které se odnikud vynoření, při rozbíjení hodin a tak jadna záha stíhá druhou a i když se konečně všichni schledají, promlémů mají pořád víc než dost
Česem se totiž ukáže, že Veneziano nese v rukách Deník, pomocí kterého může cestovat časem. Poprvé když vstoupili dovnitř se totiž ven dostal jenom Veneziano, kde se s jedním s těch Cizinců setkal a zoufalí za ztráty přátel mu říká, že on už může odejít a, že on ho už porazil, ale že když vrátí čas, tak bude moci chytit i jeho.
Takže Venaziano pořád dokola cestuje časem a snaží se všechny dostat v pořádku ven a zachránit je, jenže jelikož Cizinci jdou hlavně po něm, znamená to, že buď jen on přežije a ostatní zemřou, nebo zemře on a ostatní se dostanou ven živý. Nakonec ale přiznává, že ani on sám nechce umřít, takže ho všichni utěšují, že to bude dobrý a uzavřou spojenectví jako lidé, jehož cílem je aby se ven dostali živí všichni i s Venezianem. Děj se stává čím dál komplikovanější a jednotlivé časy se začnou nebezpečně protínat, či úplně měnit, protože Anglii se začnou vracet jeho magické síly a tak se můžou jednotlivé země vracet aby pomohli svým minulým já.
Jenže Amerika v minulosti zjistí, že Anglie příliš používal svou magii a zemřel, kvůli čemuž začne být zoufalí. Anglie v současnosti na to přijde a tak se rozhodne se vydat Cizince zabít sám svoji sílou, ale nakonec zjistí, že své síly přecenil a oslepne. Pak Veneziano řekne, že zajde do vedlejší místnosti pro brýle, které tam Amerika ztratil, ale v ru chvíli se rozblikají světla a vše ztmavne.
Pak se Veneziano ocitne v tmavé místnosti, kdy mu záhadný hlas říká kam má jít, když se vydá vpravo dojde na květinovou louku a setká se tam se Svatou říši římskou. Mezitím, se ale ostatním ve světě venku zdá, že umřel a panikaří, ovšem zdaleka to není jediný problém, protože Anglie je jaksi bezmocný uvízli Romano se Španělskem v minulosti, ohledně tajemnýcg telefonátů Ruska je také spousta otázek, bohužel dál zatím příbšh nepokračuje...

Moje teorie se smrtí Feliciana byla špatná. Asi nikdo kromě mě nemá rád špatné konce, co?


Historie: Hodně stručně, nechci s ní nikoho otravovat
HetOni je druh RPG hra, kterou vytvořil Tomoyoshi (トモヨシ Tomoyoshi), založený mimo jiné RPG hře Ao Oni vytvořené noprops. Je to původně v japonštině, ale SotetAG, přeložil hru do několika jazyků (angličtina, francouzština, španělština, němčina, italština, polština a holandština). Pianodream pak vytvořil hratelnou anglickou verzi, která se od té japonské skoro neliší.


Jak stáhnout hru: Pokud se rozhodnete si hru zahrát, musíte si ji nejdřív stáhnout, což je opravdová bitva (začala jsem zhruba ve 22:00, hra celá kompletně stažená v 2:00, z čehož samotné stahování zabralo pouze 15 minut, zbytek prohledávání internetu, luštění anglických instrukcí a kopírováním obrázků (to pro hru není potřeba, ale některé jsou opravdu pěkné)). Dalších čtyřicet minut jsem potom zadávala pitomý kód, než se mi nakonec podařilo rozluštit tu šifru a spustit hru. Takže pokud máte času nazbyt a rádi plníte nesplnitelné úkoly, můžete začít hledat (o čemž jak zjistíte později je vlastně celá hra). Pokud na to nemáte nervy, ale i tak si chcete hru zahrát, můžete zkusit postupovat podle mých instrukcí:

1. Stáhněte si tuhle hru (dvě hodiny mi trvalo než jsem se koukla na ulož.to), což je nekompletní verze, ve které jsou navíc něčí uložené pozice, ale to ignorujte. Můžete se zkusit přihlásit a začít hrát ale to vám nepůjde (pokud už s těmihle hrami nemáte zkušenosti - viz krok 6)

2. Stáhněte si aktualizaci, abyste měli nejnovější anglickou verzi (není to nutné, ale proč ji nemít)

3. Vložte aktualizaci do složky s hrou (souhlaste s přepsáním souboru, který už tam je)

4. Spusťte si hru (figurka jednorožce)

5. Zvolte New time Loop a odentrujte až k číselnému kódu

6. Otevřte ve složce s hrou soubor s názvem "Terms and Conditions" a držte se instrukcí v něm, dá vám opravdový kód který tam máte zadat

7. Užijte si hru =)
PS: Kdyby vám něco nebylo jasné, klidně mi napište netuším jak moc jsou moje instrukce srozumitelné...
PPS: Pokud znáte jednoduší cestu ke stažení hry, napište mi taky, já nic lepšího ale nenašla


Můj názor: Nejdřív mě hra absolutně uchvátila. Pak jsem se cítila průběhem trochu zklamaná... Pak se to rozjelo a já nemohla myslet na nic jiného než na to jak to bude pokračovat, opravdu fascinující, poutavý příběh s geniální zápletkou u kterého se člověk opravdu nenudí. Dokonce i tu přehnanou propagaci usuk a spamano jsem skoro nevnímala. Možná bych ještě nevýstižným charakterům měla pár poznámek (Německo co se bojí víc než Itálie? WTF?), jinak byla hra naprosto fantastická.
Hlavně doplňující hudba, ať už ta pozitivní, smutná, nebo ta zlověstná informující o útoku Cizinců, prolínající se se zlověstným tíchem se mi moc líbila i samotné to zapojení do hry v bojích a v bezhlavém pobíhání po domě při shánění věcí, které jsou přímo pod nosem mě bavilo, a celkem zajímavě se u toho měnil názor na hru. Nejdřív mě deptalo, jak je všechno zavřené a že nikam nemůžu, ke konci, že něco najít je jak hledat jehlu v kupce sena.
Každopádně všem doporučuju zahrát, protože člověk ani nemusí být naprostý Hetalia maniak aby ho tahle hra bavila =)


PS: Později se možná ještě trochu rozepíšu ohledně kapitol, ale to až budu mít někdy čas. =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 franchy franchy | Web | 18. srpna 2013 v 0:45 | Reagovat

huh, já tu hru musela zahrát dvakrát než sem všechno pochopila *poprvé se v tom naprosto ztrácela*, ale každopádně, na to jak obyčejnou má grafiku, tak dokáže pořádně vyděsit...už dlouho si říkám, že o ní něco sepíšu, ale furt mě přemáhá lenost...
A co se instalace týče.....rozhodně, najít HetaOni ke stažení a pak to spustit...takřka nadlidský úkol xDDD

2 glace-chan glace-chan | Web | 31. srpna 2013 v 9:52 | Reagovat

Naprosto chápu já si zase na každý třetí slovo musím brát slovník =)

Ale hra je vážně celkem děsivá, hlavně jak se spustí ta hudba a ty prostě musíš bezhlavě utíkat (a Veneziano odmítá jít po schodišti nahoru). Nejvíc mě ale štve když po půlhodinovém rozhovoru vyjdu ze dveří a hned jsem mrtvá aniž bych si to stihla uložit =D

Ale jinak hra je to úžasná, člověk se na ní stane strašně snadno závislí...

3 franchy franchy | Web | 1. září 2013 v 19:15 | Reagovat

joo ukládání, přesně to se mi stalo...půl hodiny rozhovor potom souboj a najednou *puf*...game over, na naštvání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama