První sníh v Anglii

4. ledna 2013 v 0:51 |  Fanfiction jednorázovky
Začala zima a Arthur se rozhodl jít na procházku... bohužel to vůbec nedopadlo podle jeho představ.

Postavy:
Amerika, Anglie, Dánsko, Francie, Kanada, Norsko, Prusko, Sealand
Žánr:
Komedie
Upozornění:
Žádné
Paring: Žádný (možná trošišišišičku Fruk a Dennor)Poznámka autora: Tohle jsem psala myslím někdy v koncem října, jak se zničehonic objevil ten sníh... no mám co dohánět =)


Arthur se pousměje a pozorně si prohlédne zasněženou krajinu kolem sebe. Všechny stromy jsou oděny do bílých kabátů, všude kolem se začínají tvořit závěje a drobné vločky se dál snášejí k zemi. Jak je vidět zima už dorazila.
Znenadání se opře silnější vítr a vmete mu do tváře spršku sněhu, což Brita donutí schovat se víc do kabátu. Moc mu to ale nevadí, má zimu celkem rád, je hezké projít se po zasněžené zimní krajině. Je tu takový klid, nikdo ho tu neruší, může si prostě konečně odpočinout od každodenního shonu. Je příjemné projít se tady občas takhle sám. I když příště se možná zeptá i Kiku jestli by nešel s ním, společnost tichého Japonce by mu nevadila…
Zatímco se noří do svých myšlenek, zasáhne ho zezadu za krkem sněhová koule. Arthur vyjekne a okamžitě si začne sníh, co mu tam uvízl vyndávat a zároveň hledat viníka toho nemilého překvapení. Nemusí se namáhat nijak dlouho, protože pár metrů od něj spatří smějícího se Američana, který je asi ten poslední člověk, kterého by si teď přál vidět. Jeho přítomnost totiž nijak nezahrnovala jeho poklidnou procházku.
"Ha há, perfektní trefa, co Iggy? Kdybys věděl, jak se tváříš." Vysmívá se mu Alfréd. Proč mu nikdy nemůže dát pokoj? Ať je jakékoliv roční období, stejně ho otravuje. A to si myslel, že aspoň v zimě ho nechá chvíli být, že se mu nebude chtít ven, ale ne, on si samozřejmě na tyhle blbůstky čas najde. Arthur už má na jazyku jízlivou odpověď, ale přeruší ho další důvěrně známí hlas.
"Ale Alfie, to od tebe není hezké, takhle útočit na Arthura ze zálohy." Řekne Francis, který se zničehonic zjeví za Britovými zády a vyčítavým pohledem se zadívá na mladšího Američana, který si chystá už další kouli. Asi se spletl, tohle byl ten poslední člověk, kterého by si teď přál vidět.
"Jak to s ním jen můžeš vydržet Matthew?" obrátí se Francouz na mladíka, který nejistě postává opodál a svírá v ruce ledního medvěda. On tu byl taky? Vůbec si ho nevšiml, asi přišel s tím zabedněným Američanem…
Těsně kolem Arthurovi hlavy prosviští další sněhová koule a opět ho vytrhne z myšlenek. Tentokrát, ale není mířena na něj, ale na Francise stojícího vedle něj, který se jí ovšem elegantně vyhne. Alfréd ho probodne pohledem, a okamžitě začne pracovat na další, což vyvolá na Francouzově tváři úšklebek. Brit se otočí k odchodu, třeba se mu podaří nepozorovaně odplížit pryč, když si ho teď nevšímají…
Arthura i Francise zničehonic zasáhne salva sněhových koulí, tentokrát nikoliv však od Alfréda, ale od dalších dvou nově příchozích, jejichž přítomnost by si klidně odpustil. To se na něj dnes všichni domluvili? Začíná to tak vypadat…
"Jako dva sněhuláci." Pošklebuje se Gilbert, který spolu s Mathiasem zorganizovali tenhle sněhový útok. Brzy ho ovšem smíh přejde, protože ho zasáhne další Alfrédova koule, sice ho žádná hozená těmi dvěma nezasáhla, ale co na tom záleží, je mu jedno po kom ten sníh hází. Gil se samo sebou naštve a začne okamžitě chystat pošklebujícímu se Amíkovi odvetu. Proč se všichni jeho přátelé pořád chovají jako by jim bylo pět?
"Chmp, jak dětinské, no opravdu, takhle tu vyvádět…" povzdechne si vedle něj Francouz i když se on sám většinou nechová o nic líp. Jak to vypadá, Britovi teď prakticky nikdo nevěnuje pozornost. Znovu se začne plížit pryč od skupinky těch rozjívenců.
"Arthure? Konečně, všude tě hledám, chtěl jsem se tě zeptat jestli…" opět ho vyruší známí hlas dalšího nově příchozího muže, oblečeného do jakéhosi námořnického oblečku a se sponou ve tvaru kříže ve vlasech. Lukas. Jeho příchod by mu v normální situaci nevadil, docela rád by si s ním i popovídal, ale v tuto chvíli je to pro něj jen další nervy drásající faktor.
"Co tu děláš, Luké?" zavolá na Nora Mathias a shodí mu dobře mířenou ranou čapku, za což si od něho vyslouží nenávistný pohled. Další sněhová koule přistane vzápětí na Arthurovi, ale její zdroj poznat nejde, protože na to tu panuje až moc velký zmatek.
"Mám ti tem sníh vyndat, mon cher?" znovu se u něj zjeví Francis a zajede mu svojí ledovou rukou pod oblečení se záminkou vyndání sněhu. Brit při pokusu bránit se klopýtne a oba se svalí do sněhu. V rychlosti, v stane a začne zasypávat Francouze urážkami, ale v tu chvíli se poblíž objeví další člověk, kterého by tu nečekal. Rozhodně tu neměl co dělat.
"Hahá a teď si vás všechny podmaním." Zavříská Peter a začne po ostatních rovněž házet sníh stlačený do elipsovitého tvaru, ale všichni ho ignorují. Částečně ze zvyku a částečně proto že jeho házení koulemi je extrémně špatné.
Arthur se zničeně rozhlédne kolem. V co se jen jeho klidná procházka proměnila?
Alfréd dál hází zběsile koule kolem sebe, Mathias a Lukas se dál hádají, Gilbert pro změnu zaútočil na Francise a Matthew se jim celou dobu snaží něco říct, ale je stejně jak Peter ignorován.
Brit se otočí k odchodu. Už tu nehodlá zůstat ani o chvilku déle. Jak on jenom nenávidí zimu…

Celkem blbost... Co? =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama